Βάσει της ανωτέρω απόφασης, καλούμε τους/τις εκπαιδευτικούς κλ. ΠΕ60 (Νηπιαγωγών), ΠΕ 70 (Δασκάλων) που υπηρετούν οργανικά στις αναφερόμενες σχολικές μονάδες, όπου διαπιστώθηκε λειτουργική υπεραριθμία, να δηλώσουν αν επιθυμούν ή όχι να κριθούν λειτουργικά υπεράριθμοι/μες εντός της αποκλειστικής προθεσμίας τριών (3) εργάσιμων ημερών, ήτοι από Δευτέρα 15.07.2024 έως και Τετάρτη 17.07.2024, αποστέλλοντας με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στη διεύθυνση: mail@dipe.eyr.sch.gr , υπεύθυνη δήλωση που θα έχει εκδοθεί μέσω της πλατφόρμας gov.gr.